Нажаль, наращі маємо майже кожного дня недобрі новини. Іноді вони взагалі жахливі. Іноді, нажаль, можуть стосуватися близьких нам людей чи знайомих. Тому перед тим як говорити з дитиною:
👌🏻Прислухайтесь до власного стану, перш ніж говорити з дітьми про сумні новини.
Діти можуть бути дуже сприйнятливими до того, як почуваються їхні батьки та інші значущі дорослі, тому переконайтеся, що ви впораєтесь з цією розмовою емоційно. Ви маєте бути максимально спокійні, коли обговорюєте з дитиною складні теми, аби підтримати та допомогти їй в ці хвилини.
👌🏻 Подумайте про можливості сприйняття вашої дитини
Перед розмовою з дитиною завжди необхідно враховувати, чи може вона впоратися з тою чи іншою інформацією.
Вік дитини, рівень розвитку, попередній досвід, рівень вже отриманої психологічної травми та рівень тривожності слід враховувати перед тим, як говорити про війну. Подача інформації має враховувати вік дитини, а деяку інформацію корисно не повідомляти дітям молодшого віку.
При цьому варто проговорити зі старшими дітьми в родині, аби вони стежили за тим, що говорять біля своїх молодших братів чи сестер. Також поговоріть з дідусями та бабусями, іншими родичами, що можна обговорювати у присутності дитини, а що не варто.
👌🏻 Говоріть з дітьми простою мовою
Розповідаючи дітям про війну чи інші страшні події, впевніться, що інформація є для них доступною та зрозумілою. Важливо чітко й точно викладати інформацію, якою ви ділитеся, а ваші думки та повідомлення мають бути простими. Наприклад, ви можете обговорити дії військових російської федерації з підлітками, якщо вони готові до такої розмови на вашу думку. Проте для молодшої дитини варто обговорювати події з поняттям добра і зла — це спосіб допомогти дитині зрозуміти, чому люди іноді роблять погані речі.
👌🏻 Розробіть удома план дій або план на випадок надзвичайних ситуацій.
Наявність плану дій допоможе вашій дитині отримати відчуття контролю, що, у свою чергу, має зменшити тривожність. Дитина має чітко знати, що і коли вона має робити в певній ситуації. Які її дії, якщо вона опинилася під час тривоги вдома сама чи на вулиці з друзями, які її дії в школі разом з вчителем чи в бабусі та дідуся. Дитина має мати чіткий алгоритм дій на різні випадки, знати як реагувати та мати план.
👌🏻 Потурбуйтесь про психологічну підтримку та допомогу
Дуже важливо бути поряд з дитиною та підтримати її. Проте іноді простої підтримки зі сторони батьків недостатньо, аби дитина впоралася зі складними подіями та інформацією. У випадку, якщо відчуваєте, що ваша дитина потребує додаткової підтримки – зверніться до психолога чи іншого фахівця, що має відповідну кваліфікацію.
Комментариев нет:
Отправить комментарий