Комп’ютеризація змінила дитинство: навіть однорічні малюки вже вміють вмикати комп’ютери, ноутбуки, щоб подивитися мультфільми на You Tube. Як дорослим переконати дитину дослухатися до їхніх порад та виконувати їхні прохання.
СИТУАЦІЯ.
Шестирічний Сашко полюбляє гратися в комп’ютері (планшеті) увесь вільний час. Його мама проти такого захоплення, тому заборонила синові навіть підходити до комп’ютера. Реакція дитини була очевидна: агресія, неслухняність, відвідування друзів-сусідів у кого є планшет, або комп'ютер.
Як розв’язати таку чи подібну ситуацію, не нашкодивши дитині.
ВАРІАНТ РОЗВ’ЯЗАННЯ.
Заборонити дитині грати у комп'ютерні ігри — дієвий спосіб зменшення рівня комп'ютерного впливу на неї. Лише не має гарантій того, що поки мама Сашка на роботі, він не буде спілкуватися з друзями, яким батьки дозволяють грати в “стрілялки”. Однак навіть у такому разі Сашко хотітиме гратися в такі ігри вдома, і буде намагатися за будь-яких обставин вмовити дати йому комп'ютера.
Інший варіант, який батьки роблять для вирішення питання — надають своїй дитині необмежений доступ до гаджетів, щоб, зрештою награвся і “перегорів”. Цей спосіб не є ефективним в жодному разі, адже ймовірно, що він доволі швидко навчиться скачувати з інтернету на планшет(комп'ютер) нові ігри і проводитиме ще більше часу , граючись у них.
Оптимальним варіантом розв'язання цієї ситуації є не заборона чи вмовляння дитини відмовитися від комп'ютерних ігор, а їх заміна. Час проведений з дитиною в рухливих, дидактичних іграх, кращий спосіб провести час з дитиною. Проте це не повинно бути одноразовою дією, і починати потрібно не тоді, коли ваша дитини, вже цілими днями “В планшеті”, а раніше, з малечку. Чому? Це буде, як профілактика залежності. Коли ви помітите перші ознаки комп'ютерної залежності у вашої дитини, ви можете запропонувати піти погуляти з ним на вулицю, сходити в похід, на річку тощо. І якщо у вас такі прогулянки були регулярними раніше, ваша дитина з задоволенням покине планшет і піде з вами.
Якщо ж це не підходить спробуйте замінити ігри на планшеті у дитини на розвиваючі, наприклад, “Математика із Смішариками”, “Вчимося читати з тітонькою Совою” тощо. Встановіть обов'язково час, який дитина може використовувати для ігор.
Окрім того, мамі слід один або два рази на день під час спілкування з дитиною, ніби між іншим, зневажливо висловлюватися щодо безглуздості комп'ютерних ігор. Наприклад: “ Я знаю хлопчика, який постійно грав у квести, тепер лікують, бо йому складно вчитися у школі”, “Чи знаєш ти, що хто багато грає за комп'ютером, має проблеми із зором, погано бачить “ тощо.
Шановні батьки, ще одне, якщо ви “Схаменулися” і побачили, що комп'ютерне життя для дитини цікавіше, аніж реальне, не робіть все різко, не забороняйте все і одразу, робіть все поступово заради вашої дитини.
Комментариев нет:
Отправить комментарий