Поради з керування гнівом у дітей

 


Керувати гнівом не легко. Саме тому дитина повинна це засвоїти якомога раніше. Розглянемо кілька порад, які допоможуть дитині краще впоратись із гнівом.

1.     Беріть паузу.

Паузи завжди допомагають, коли дитина сердиться. Коли у неї трапляється напад гніву, не реагуйте і не сваріть її.. це тільки посилить її гнів. Замість того щоб сперечатися або говорити з нею на підвищених тонах, вчиніть так: почекайте, поки дитина закінчить, а потім відведіть її до її кімнати. Скажіть їй якомога спокійніше, що вона повинна провести у своїй кімнаті деякий час, щоб заспокоїтися.

Почуття власного гніву може лякати деяких дітей. У такому випадку не варто залишати дитину саму в кімнаті: це тільки посилить гнів. Якщо ви помічаєте, що до почуття гніву у дитини додається страх, залишайтеся поруч з нею.

Але якщо дитина проявляє агресію, негайно зупиніть її і змусьте сидіти тихо протягом однієї - двох хвилин, поки вона не заспокоється.

Якщо ви навчите дитину дихальних вправ, це допоможе їй заспокоїтись, перш ніж гнів оволодіє нею.

Прогулянка на свіжому повітрі на самоті допоможе їй зібратися з думками і почуттями. Навчить дитину рахувати від одного до десяти, роблячи вдихи і видихи в такт. Це допоможе їй заспокоїтися.

2.     Вивчить словник почуттів.

Коли маленькі діти відчувають злість, вони зазвичай кричать, б’ються, і кидаються речами, тому що не знають, як висловити свій гнів словами. Словник почуттів – це список слів, які дитина може використовувати, щоб висловити свої емоції. Навчить її слів, які позначають емоції.

Ви можете почати з таких слів, як «сердитись», «щасливий», «злякатися», «нервовий», «тривожний», «роздратований» тощо. Як тільки дитина засвоїть ці слова, навчить її вживати їх у реченнях: «Я зараз так серджуся на тебе» або «Він мене дратує».

 

Комментариев нет:

Отправить комментарий